Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня

30 вересня полтавців запрошують приєднатися до делегації на 22-й Міжнародний фестиваль «Кролевецькі Рушники»

Міжнародний літературно-мистецький фестиваль „Кролевецькі рушники” проходить щорічно в Кролевецькому районі Сумської області, на батьківщині унікального витвору народного мистецтва – кролевецького рушника. Полтавців запрошують відвідати фестиваль 30 вересня.

У фестивалі беруть участь поети і письменники, художники і майстри декоративно-прикладного мистецтва, мистецтвознавці, професійні та аматорські художні колективи і окремі виконавці з різних регіонів України та інших країн світу.
Кролевець – невеличке містечко з величезною історією та незвичайними пам’ятками. На території колишньої садиби Мещерських в місті Кролевець знаходиться диво природи – яблуня-колонія, що розмножується, як кущ (гілки дерев прогинаються й вростають в землю). В цьому яблуневому саду розташована могила князя Мещерського. В народі кажуть, що дерева сумують за своїм господарем й тому поводять себе неприродним чином. За іншою легендою, яблуню в саду Мещерського прокляли й тому вона невпинно розростається. Кролевець також відомий своєю вишивкою. Про славнозвісні кролевецькі рушники, їхню історію та значення орнаментів нам розкажуть в місцевому музеї ткацтва, де зібрані матеріали та предмети історичного та культурного розвитку ткацтва Кролевеччини.

Рушник у Кролевці був не лише обов’язковою приналежністю, але й своєрідним народним символом. Тому й не дивно, що рушник супроводжує кожного з нас з народження і до смерті. Він неодмінний як ритуальний, так і культовий предмет під час дійств і церемоній. Ще й досі у селах рушниками прикрашають оселю. І вона як писанка стає. Рушники стелять молодятам під ноги, щоб слався їм щасливий і сонцесяйний шлях. Він символізує щасливу дорогу. Його дарує синові мати, виряджаючи з дому. На рушнику приймають новонародженого. На нім подаємо хліб-сіль. Дізнатися більше можна буде на фестивалі «Крлевецькі рушники». Також під час подорожі полтавці побачать гетьманську столицю Глухів та тисячолітній Путивль.

Глухів – нетипове провінційне містечко, адже це колишня гетьманська столиця Івана Скоропадського та батьківщина роду Терещенків – відомих меценатів, підприємців та політичних діячів. Ярлик глухого прикордонного містечка, яким іноді нагороджують Глухів, зникає вже при в'їзді в колишню столицю. На виднокраї височіють невід’ємні символи Глухова: трьохсотлітні церкви в стилі козацького бароко та біла башта міського водогону, побудована на початку XX сторіччя на місці Глухівської фортеці. Більшість давніх пам’яток Глухова реставровані в період незалежної України, що позитивно вплинуло на зовнішній вигляд міста.

Путивль – місто с тисячолітньою історією, мальовничою природою та надзвичайною архітектурою. До наших днів збереглися залишки Путивльської фортеці, на мурах якої тисячу років тому плакала княжна Ярославна, побиваючись за своїм полоненим чоловіком. Перебудовані башти середньовічної фортифікаційної споруди згодом стали частиною Мовчанського монастиря-фортеці. Дивовижний архітектурний ансамбль, що зводився впродовж XVI –XIX століть, нині є головною перлиною міста.

Організатором поїздки на фестиваль із Полтави є туристичний клуб InGreen. Запрошуємо усіх бажаючих відвідати це дійство заповнити безкоштовну заявку на сайті організаторів - http://ingreen.in.ua/tours/outpoltava/out031
- +


Комментарии
Имя:
Комментарий:


Простенький антиспамовый вопрос: 3+4+5 =    
Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: